Vestel 65UD9860 65 164 Ekran Uydu Alicili 4K Ultra HD Smart LED TV-1

Netflix Bir Başkadır

IMDb Puanı
8.4/10

8,4

ARTILAR

* Oyunculuk
*Senaryo

EKSİLER

* Sıkıcı ve Yavaş
* Aşağılama - Dışlama

Vestel 65UD9860 65 164 Ekran Uydu Alicili 4K Ultra HD Smart LED TV-1

Netflix Bir Başkadır

IMDb Puanı
8.4/10

8,4

ARTILAR

* Oyunculuk
* Senaryo

EKSİLER

* Sıkıcı ve Yavaş
* Aşağılama - Dışlama

Netflix Bir Başkadır Dizisi Hakkında

Netflix Bir Başkadır Yorum; dizisi 2020 yılı Kasım ayı başında vizyona giren ve Netflix yapımı olan Türk oyuncuların olduğu bir dizidir. İlk sezonunda toplam da 8 bölüm olarak yayınlanmıştır. Dizinin başrolünde Öykü Karayel, Fatih Artman ve Funda Eryiğit rol almaktadır. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Berkun Oya ve Ali Farkhonde bulunmaktadır. 

Netflix Bir Başkadır inceleme; Hayatları farklı, hayalleri farklı, korkuları farklı olan birbirlerine zıt görünseler de yolları kesiştiğinde sınırlar ortadan kalkacak ve hepsi birbirinin hayatına dokunacak olan karakterlerin olduğu bir dizidir. Dizinin ilk bölümünde gündelik temizliğe giden Meryem’in hayatı ve rahatsızlığından bahsedilmektedir. Zaman zaman baygınlık geçiren Meryem’in psikolog olan Gülbin ile ve cami imamı olan hocası ile yaptığı görüşmeler diziye damgasını vuruyor.

Netflix Bir Başkadır Dizi Yorumları


Ayşe
Dizi aslında nasıl önyargılarla dolu bir toplum olduğumuzu anlatıyor. Yorumlara bakıyorum, insanların izlemeden eleştirdiği o kadar belli ki adeta dizinin ispatı gibi. Önyargılı olmadan izlemek gerek!


Mirya
Şu zamana kadar izlediğim Türk dizilerinde ilk ikiye girer. Şahsiyet ile sıkı yarıştalar benim için. İzlediğim en gerçekçi Türkiye'nin sosyolojik yapısını ortaya koyan dizi. Herkes yorumlarda izlemeden hemen başörtülü insanları kötü gösteriliyor falan demiş ama alakası yok. Dizinin içindeki başörtülü ya da başörtüsüz her karakterin psikolojik bir çözümlemesi var. Önyargınızı bırakın ve izleyin. Normalde dizilerde Türkiye ya aşırı Orta Doğu tiplesiyle yansıtılıyor ya da aşırı Batılıymış gibi fakat bu dizi de tam olarak Türkiye'nin toplumsal bir çözümlemesi yapılmış. Okumuş ama örümcek kafalı olmaktan öteye gidememiş karakter de var, başörtülü ve açık fikirli karakterde var. Dizideki bazı karakterler aslında bir ayna misali sizi di yansıtıyor ve kendinizi de sorgulamaya başlıyorsunuz. Acaba ben de farkında olmadan böyle bir şey yaptım mı diye. Çok teşekkürler böyle kaliteli bir yapımı Türkiye'ye kazandırdığınız için. Ayrıca oyunculukların her biri çok müthiş.


Aslı
Eleştirmeden bir izleseniz daha iyi olur. Ben hayatımda bu kadar kaliteli bir dizi görmedim, resmen Dünyaya olan bakışımı sorguladım diyebilirim. Ayrıca oyunculuklar da senaryo kadar iyi.


Ceyda
Diziyi izledim buraya geldim. Dizide anlatılmaya çalışılan zihniyetin tamda karşılığı yorumlarda aslında. Diziyi çok beğendim o kadar yaşadım ki kalbime dokundu diyebilirim.


Aleyna
Fragmana bakıp önyargılı yaklaşmayın. Sonuna kadar izlerseniz dizinin senaristi ince ince dokumuş olduğunu fark edersiniz. Tek kelimeyle muhteşem olmuş. Çok gerçekçi sahneler var ve aynı şekilde kusursuz oynanmış. Doğal replikler, oyunculuklar ve gerçekçi hikayesiyle beni benden aldı. Kavgalar gürültüler, hepsi gerçekçiydi. Yer yer ağlattı, yer yer güldürdü dizi beni. Hepimiz bu dizideki hayatlardan bir şeyler kendinde de bulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta Adresiniz Yayımlanmayacaktır. * Gerekli Alanları Doldurunuz.

Yorum Gönder

Netflix Bir Başkadır Dizi Fragman (Trailer)

İncelediğiniz Film-Diziye Ait İnceleme Videolarının Telif Hakkı Yayıncılara Ait Olup, Paylaşıma İzin Verilen Videolar Sitemizde Bilgilendirme Amaçlı Paylaşılmıştır.